Projektid

4-kooli projekt

4-kooli projekt ,,Õpilaselt õpilasele“

Lääne maakonna neli ettevõtlikku kooli – Noarootsi Kool, Palivere Põhikool, Haapsalu Viigi Kool ja Uuemõisa Lasteaed-Algkool leppisid kokku, et toovad koolipäevadesse uudsust, vaheldust ja väljakutseid läbi ühise õppimise. Osalesid õpilased 4.-8 klassidest.

Ajakava pandi paika nii, et iga kooli ühe kuni kahe klassi õpilased valmistasid õpetajate juhendamisel ette ja eesmärgistasid õpitoad oma koolile või piirkonnale olulisel teemal ning kutsusid teised koolid üheks päevaks endale külla. Õpetajad olid sel päeval vaatlejad ,õpilased olid külaliste vastuvõtjad, oma kooli ja piirkonda tutvustajad, töötubade läbiviijad ja kokkuvõtete tegijad. Iga projektipäeva lõpus tehti toimunust kokkuvõtted. Kogu ettevõtmine sai salvestatud lühivideona ning esitatud projektijärgselt kõigis koolides.

Innovatiivsus ilmnes eelkõige selles ,et õpilased said olla väga erinevates rollides ja arendasid tõhusalt esinemis –ja juhtimisoskust. Peamiseks proovikiviks oli õpilastele see, et tuli vastutada otsast lõpuni kindla protsessi eest leida lahendusi ootamatustes olukordade, sõnastada töötuba juhtides juhendit selgelt ja arusaadavaltpanna ennast kuulama, planeerida aega ja viia järjest läbi mitu töötuba erinevatele gruppidele. Lisaks tutvuti võõrustava kooliga ja kogeti nende koolide erinevusi.

Kajastus Ettevõtlik kool kodulehel

Video: Nelja kooli projekt

4-kooli projekt ,,Õpilaselt õpilasele“

Kajastus Ettevõtlik kool kodulehel