Kool

Huviringid koolis

Robootika.  Õpitakse tundma erinevaid tänapäevaseid robootika vahendeid ja nende tehnilisi võimalusi. Arendatakse lapses ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist. Meie tegemistest leiad infot SIIT ->.

Programmeerimine. Lihtsustatud visuaalne programmeerimine Rando Pajuste juhendamisel. Läbi erinevate programmeerimismängude arendab see õpilasel loovust ja probleemilahendamise oskust. Luuakse lihtsamaid programme ja õpitakse kuidas panna objektid liikuma ning automatiseeritakse nende tegevusi.

Puutööring. Kasutades erinevaid puitmaterjale õpitakse juhendaja abiga meisterdama ja kavandama põnevaid mänguasju, kingitusi ja muid igapäevaelus kasutatavaid vahendeid ning õpitakse eristama ja kasutama tööriistu ja masinaid. Juhendab Toomas Vallimäe.

Eelkool. Eelkoolis valmistatakse lapsi ette kooliks. Õpilased käivad koolis üks kord nädalas. Tundides toimub kõnearendus, lugemise ja kirjutamise õpetus, loodusõpetus, arvutamise õpetus (numbrid, kujundid, mõisted), käeline tegevus (joonistamine, meisterdamine), muusikaline tegevus (laulmine, rütmika, pillimäng) ja kehaline tegevus (liikumine, võimlemine, võistlusmängud).

Plokkflööt. Ringi eesmärgiks on pakkuda pillimängu võimalust eelkõige neile õpilastele, kes ei käi muusikakoolis. Juhendab Sirje Kaasik.

Pärimusring. Pärimusringis mängime laulumänge, tutuvume rahvakalendri tähtpäevade kommete ja uskumustega läbi mängu ning mängime väikekannelt (7 - keelne kannel). Juhendab Triin Ollema.

Rahvatantsurühmad. Meie kooli rahvatantsurühmad võtavad osa nii maakondlikest kui vabariiklikest tantsupidudest. Juhendab Pille Meeles.

Tüdrukute liikumisring. Ringi eesmärgiks on arendada lapse koordinatsiooni, kehatunnetust, rütmitaju ja loovust. Õpetaja Liivi Mustkivi juhendamisel osaletakse regulaarselt võimlemis- ja tantsupidudel. Neist viimane oli 2021. aasta suvel Tallinnas toimunud Eesti võimlemispidu "Kingitus".

Mudilaskoor. Mudilaskoor on osalenud nii Lääne maakonna kui vabariiklikel laulupidudel. Koor ilmestab kõiki meie aktuseid. Juhendajad Sirje Kaasik ja Triin Ollema.